3791) Dolina Szwajcarska. Historyczne miejsce rozrywki mieszkąńców Warszawy. Po wojnie Dolina utraciła na znaczeniu i obecnie jest przyjemnym zielonym miejscem stojącym w cieniu Łazienek czy Parku Ujazdowskiego - położonych nieopodal. Ponadto DOlina Szwajcarska jest odpowiedzią dla przeciwników zabudowy skweru u zbiegu Mokotowskiej, Pięknej i Chopina.
3792) Na horyzoncie Marymont. Historyczny marymont obecnie został rozdarty Trasą Armii Krajowej, a tym samym znajduje się w dwóch dzielnicach: Żoliborzu i Bielanach. I tak dwa duże osiedla z blokami ponad 20 kondygnacyjnymi położone są kolejno: Ruda na Bielanach, Potok na Żoliborzu.
3793) Grób Nieznanego Żołnierza. Dla mieszkańców Warszawy oczywistą oczywistością jest, że obecny Grób Nieznanego Żółnierza stanowi maleńską pozostałość po wysadzonym Pałacu Saskim. Ciekawi mnie jaki odsetek ludzi, którzy średnio się interesują historią postrzega Grób Nieznanego Żólnierza jako budowlę, która od razu powstała w obecnym kształcie. Zapewniam, że są tacy ludzie...
3794) Między Metropolitanem, a Teatrem Wielkim. Mało znana i kojarzona uliczka przy której znajduje się wjazd do podziemnego parkingu pod Metropolitanem i jak widać kilka kanajpek. W tle city...
3795) WZW ponad Ochotą. Gdyby nie gmach Warszawskiegu Uniwersytetu Medycznego ciężko byłoby zlokalizować teren z dolnej części kadru.
3796) Kościół Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników. Czyli jedna z najmłodszych budowli sakralnych w Warszawie. Budowa trwała w latach 1994-2000 i trzeba przyznać, że całość prezentuje się dośc przyjemnie dla oka. Na uwagę zasługuje ciekawa dzwonnica.
3797) Lody na krakowskim Przedmieściu. Trzeba przyznać, że z roku na rok na naszym Trakcie Królewskim jest coraz więcej miejsc w których można przysiąść na kawę, lody czy piwo. W kadrze ogródek przed gmachem ASP. Pewnie dlatego w tym roku zbito większośc gzymsów ponad widocznym ogródkiem... Dla bezpieczeństwa...
3798) Nowa Warszaw Gdańska. Po remoncie schludnie i czysto choć nie do końca praktycznie... W ostatnich latach Dworzec Gdański zyskał na znaczeniu jako węzeł przesiadkowy. Najpierw poprzez wybudowaną stację metra, a obecnie przez wybudowanie tunelu łączącego Żoliborz ze Śrómieściem i odbudową wiaduktu w ciągu ul. Mickiewicza.
3799) WZW klasycznie. Jeden z najpopularniejszych warszawskich widoków. Jesteśmy na kopcu Powstania Warszawskiego, a w tle Warszawa - miasto, które niczym Feniks powstało z własnych popiołów. Kadr z 2010 r. jeszcze z 17 kondygnacyjną Złotą 44. dziś Złota osiąga swoją maksymalną 192 m wysokość, budowa 160 m Metropolitana jest na poziomie bodajże szóstej kondygnacji, a 220 m Warsaw Spire dopiero wgryza się w ziemię.
3800) WZW. Miasto nad rzeką. U dołu kadru intensywnie rozbudowujące się Powiśle, a u góry prawy brzeg z zabudową Pragi, Targówka i Marek na horyzoncie.
↧