5961) Żoliborz. Zaczniemy międzywojennym Żoliborzem. Tym "średnim" w skali zabudowy. Bo tak mniej więcej trzeba umiejscowić poniższą zabudowę - między Żoliborzem Willowym, a modernistycznymi koloniami.
5962) PKiN x 2. Odbicie Pałacu Kultury i nauki uchwycone w brudnych i zaniedbanych zabudowaniach Norblina. Kto wie być może za kilka lat Pałac kultury będzie odbijał się w nowoczesnej biurowo-handlowej zabudowie d. fabryki Norblina.
5963) WZW. Kadr z Pałacu Kultury i nauki w kierunku południowo-wschodnim. W kadrze od dołu widzimy zabudowę Powiśla, ponad, którą widzimy wille Saskiej Kępy i dalej bloki Grochowa, Witolina, Wawra. Linia horyzontu rozpływa się gdzieś daleko.
5964) Ulica Panieńska. Dziś spokojna i zapomniana uliczka Starej Pragi. A przecież to pozostałość po dawnej Pradze, "zamordowanej" przez wojska Suworowa w 1794 r. Ponoć kontynuacją ulicy Panieńskiej jest główna ulica warszawskiego ZOO. Ponadto jak dobrze pójdzie, to za lat "iks" oś ulicy Panieńskiej będzie kończyć efektowna zabudowa Portu Praskiego.
5965) Okiem snajpera. Czasem warto zaczaić się w jakimś wysoko położonym miejscu i chwytać w obiektyw widoki dalsze i bliskie, ludzi, zdarzenia, będąc fotograficznym snajperem.
5966) Eko Park. Ciekawy zespół miekszkaniowy. Architektonicznie na dość wysokim poziomie. Urbanistycznie nie najgorzej, choć znajdziemy w kilku miejscach płoty uniemożliwiające pełen dostęp.
5967) Stacja Techniczno Postojowa Kabaty. Zaplecze, które pierwotnie miało za zadanie obsłużyć tabor I linii metra. Jednak dopóki II linii metra nie uda się dociągnąć do zachodnich granic miasta, gdzie wybudowana zostanie kolejna STP Mory to Kabaty będą miały za zasadnie obsługę w sumie 450 wagonów (po dostarczeniu 35 pociągów Inspiro).
5968) Dworzec Centralny. Świeżo po remoncie, jeszcze z wszystkimi działającymi punktami świetlnymi, ale już obwieszony reklamami... I być może faktycznie, PKP dobrze robi, że np. Dworzec Zachodni planuje jako niewielki punkt z kilkoma kasami... Nie będzie problemu z utrzymaniem, ze szmatami reklamowymi. Ucierpią tylko pasażerowie, ale czy to w oczach PeKaPistów ważne... W końcu kto tu jest dla kogo...
5969) WZW. Śródmieście, Sielce, Czerniaków, Stegny, Sadyba i Wilanów z gmachem Świątyni Opatrzności Bożej. Doskonale widoczna oś ul. Sobieskiego, którą kiedyś m.in. ruszy tramwaj z Dworca Zachodniego do Wilanowa.
5970) WZWN. Szmulowizna ze swoim miksem przedwojennych kamienic i gomułkowsikch bloków. Ponadto na horyzoncie majaczy sylwetka Stadionu Nardodowego i zabudowy Kamionka. Znaczną część kadru zajmuje jeden z najciekawszych bloków w Warszawie. Najciekawszy pod względem adresu: al. Tysiąclecia 151. Planowanej od niemal pół wieku alei nadal nie ma, ale blok od blisko 50 lat stoi i ma się dobrze, a dodatkowo jakaś mądra głowa wyliczyła, że akurat w tym miejscu wypadnie nr 151 tejże alei.
↧