5951) Pomnik Powstania Warszawskiego. W kadrze w wieczornej odsłonie z dość przyjemną dla oka iluminacją. Obecnie pomnik zasłonięty budowlanym "parawanem" gdyż rozpoczęły się prace renowacyjne, które mają się zakończyć przed przyszłoroczną 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.
5952) Szczęśliwice. Pętla autobusowa ulokowana między Parkiem Szczęśliwickim, a os. Szczęśliwice, które jest typowym wielkopłytowym osiedlem realizowanym przez kilka dekad na Ochocie.
5953) Ruiny Mostu Poniatowskiego. Widok archiwalny na wysadzone przęsło mostu (jedno z czterech wysadzonych w 1944 r.) i wydobyte w ubiegłym roku. Szkoda kolejnego miejsca świadczącego o burzliwych losach tego miasta, ale jednak korzyści płynące z oczyszczenia koryta Wisły i zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym na pobliskiej plaży wydaje się być ważniejsze.
5954) Al. Solidarności. Odcinek między Żelazną, a al. Jana Pawła II - jego południowa pierzeja odbierana jest jako jedna z najbardziej monumentalnych i potężnych na mapie szeroko pojętego centrum. Klimat nadają socrealistyczne gmaszyska o 8 czy 9 kondygnacjach.
5955) Żyleta. Kibice Legii na stosunkowo nowym stadionie podczas jednego z meczów piłkarskiej eklstraklasy. Szkoda, że drugi rozpoznawalny warszawski klub jakim jest Polonia nie ma tyle szczęścia co Legia...
5956) Dzieciństwo. Wielu z nas dzieciństwo spędzone "w blokach" kojarzy się z placami zabaw pełnymi zniszczonych i niebezpiecznych sprzętów takich jak drabinki, huśtawki czy karuzele. Trzeba przyznać, że od kilku lat znalezienie na przyblokowych placach zabaw drabinek w kształcie podobnym do poniższego kadru staje się na szczęście coraz trudniejsze.
5957) WZW. Wiosenne Bielany - morze bloków między ul. Broniewskiego, a ul. Żeromskiego. Mimo znacznego udziału bloków w zabudowie dzielnicy, Bielany wydają się być dość przyjazne i pozytywne w odbiorze.
5958) WZW. Wiosenna Wola. Tu jest ciut gorzej... Wola to jakby Warszawa w pigułce. Dzielnica o mocno zróżnicowanej zabudowie i dość burzliwych przeżyciach. Jednak Wola daje się lubieć, szczególnie jeżeli na spojrzymy na nią przez pryzmat prężnego rozwoju inwestycyjnego jaki ta dzielnica przechodzi obecnie.
5959) WZW. I czas na Śródmieście, zimowe śródmieście, zimowe okolice Placu Grzybowskiego. Jedno z kilku miejsc w Śródmieściu, których obraz diametralnie zmienił się i zmienia się nadal na przestrzeni ostatnich lat.
5960) WZWN. Muranów. Pólnocna brama do śródmieścia. Kolejny obszar, który od ok. 10 lat przeżywa prawdziwy boom inwestycyjny i z wygonu zapomnianego przez wszystkich mieszkańców naszego miasta staje się prawdziwie wielkomiejskim obszarem miasta.
↧