3621) Świętokrzyska. Dostojna czy wstydliwa? W kadrze chyba najbardziej reprezentacyjny odcinek w którym dostrzegamy typowy dla Warszawy architektoniczny zestaw. Gorzej jest już zagospodarowaniem na poziomie chodników i ulic... Czy po wybudowaniu II linii metra pod spodem jest szansa, aby odbiór tej ulicy się zmienił?
3622) Gmach Giełdy od środka. Ot niby budynek jakich wiele w naszym mieście, w którym na monitorach wyświetlane są różne cyferki. A jednak codziennie "taka" kasa przepływa przez warszawski "parkiet". jest to pewne wyróżnienie i ranga dla miasta, że ma właśny "parkiet giełdowy".
3623) Parking wielopoziomowy. A na zewnątrz gmachu Giełdy/KC... Kto powiedział, że w Warszawie mamy za mało parkingów wielopoziomowych - ten przy Nowym Świecie obala skutecznie ten stereotyp.
3624) Aleja Jana Pawła II. Czyli 5 km ulica - spacerując którą mijamy kilka różnych miast w jednym mieście. I tak począwszy od Dworca Centralnego mijamy kamieniczno-biurowy miks (pomińmy milczeniem plac za dworcem centralnym). Przechodzimy do epoki socrealizmu w polskiej architekturze - by później ujrzeć gomułkowskie blokowiska. Dziś Aleja JPII dostaje ciekawe zwieńczenie w nowoczesnej i wysokiej mieszkaniówce jaka powstaje na Żoliborzu Przemysłowym.
3625) Na Wołoskiej, czyli kadr okiem samobójcy. Często przechodząc przez pasy trzeba przystanąć, bo widok, który widzimy po lewej czy prawej ręce zasługuje na uwiecznienie. Dobrze, jeśli focimy w stronę nadjeżdżających przejazdów, gorzej jak pojazdy mamy za plecami... Ale przeżyłem...
3626) Ściana Wschodnia 1,0 + 0,5. Dziś już 3,0. Chodzi o remont elewacji trzech punktowców. W zeszłorocznym kadrze trzy odsłony; przed, w trakcie i po. Dziś już jest 3 x po (ale nie PO).
3627) WZW ponad Placem Wareckim/Napoleona/Powstańców Warszawy. Są w Warszawie takie miejsca, które kilkukrotnie zmieniały swoją nazwę. W tym przypadku wpływu na to nie miała PRLowska polityka, któa sporo namieszała w każdym polskim mieście...
3628) Warszawa Kolejowa. Czyli widok mało znany. Noga przeciętnego mieszkańca Warszawy nigdy nie spoczenia na odległych torowiskach za Dworcem Zachodnim. A z drugiej strony tylko nie liczni fani widoków kolejowych lubią patrzeć przez otwarte okno w kierunku w jakim jedzie pociąg. W Filosssografii widzimy to co jest niezauważalne i niedostępne zazwyczaj.
3629) I jeszcze jeden. I jeszcze raz kolejowa Warszawa prezentuje się Wam...
3630) WZW w kierunku Starego Miasta. Ta sama miejscówka co poprzednio, ale obiektyw ląduje kilkadziesiąt stopni w prawo. Co z tego wynika - chyba każdy chciałby mieć takie widoki z okna. Dodajmy, że jeśli obrócimy się o kolejne 90 stopni ujrzymy szeroko rozlaną Wisłę, warszawskie mosty i Stadion Narodowy.
↧