3921) Pomnik kondotiera Bartolomea Colleoniego. Ot kolejny kadr pomnika, który już kilkukrotnie gościł w Filosssografii. Dziś może o tym w jakiej niefortunnej lokalizacji pomnik się znajduje... Jednym słowem - ni przypiął, ni wypiął. Gdzieś z boku przy oficynie - tym samym pomnik jest najlepiej widoczny od bocznej ulicy Traugutta.
3922) Sawa. Jeden z trzech DT. Położony pomiędzy Juniorem i Warsem. W kadrze wraz z wylotem ul. Złotej... O pomstę do nieba woła zagospodarowanie wylotu tej ulicy. Za obecny stan możemy podziękować mieszkańcom bloków ściany Wschodniej, którzy skutecznie powstrzymali remont wylotu ulicy Złotej do Marszałkowskiej, jaki był planowany ze 2 lata temu. Dziękujemy...
3923) Warszawa Falenica. Sympatyczny widok, który ciężko skojarzyć z Warszawą, ale takie klimaty można spotkać w wielu częściach dzielnicy Wawer.
3924) Pierzejowo. Ulica Zielna. Sprytny kadr, w którym wyciśnięto 100 % wartości tej ulicy... Niestety obrócenie obiektywu o kilka stopni w lewo czy prawo - to już całkiem inny gorszy efekt.
3925) WSSE i PWIS. Północno-zachodni narożnik skrzyżowania Chłodnej z Żelazną i budynek - pomyłka urbanistyczna jakich przy Żelaznej i Chłodnej wiele. Mieści Wojewózką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.
3926) Głowa do góry. Widok z ulicy Świętojańskiej sprzed kościoła Matki Bożej Łaskawej - sąsiadki archikatedry Św. Jana. Z wąskiej ulicy Świętojańskiej trzeba mocno do góry podnieść głowę, aby ujrzeć szczyt.
3927) WZW. Pod nami Ochota i Szczęśliwice. A w kadrze przynajmniej 4 bloki z których kadry pojawiają się w Filosssografii. Oczywiście najciekawsze z najwyższego widocznego w kadrze 14 kondygnacyjnego bloku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Banacha i Bitwy Warszawskiej 1920 r.
3928) WZW i Gołębie nad Wolą. Ciekawa perspektywa na którą składają się bloki Koła, bloki - dominanty przy Wolskiej, wieża kościoła Św. Stanisława - parafii Św. Wojciecha, wieżowiec Toy Toy i EC Siekierki - niezły rozrzut...
3929) Ach Bednarska. Jeden z przyjemniejszych widoków. W kadrze doskonale widać granicę między kamienicami przed i po wojennymi.
3930) WZW. Kadr zza brudnych i niemożliwych do otworzenia okien Akademika Riviera - stąd pewien brak ostrości po bokach. A w kadrze zabudowa śródmieścia i Powiśla (Solca), Gmach Sejmu i Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej oraz niezbędny wręcz Stadion Narodowy - wówczas jeszcze w trakcie budowy.
↧