6171) WZW. Z poniższego zdjęcia bije jakby pustka i nie chodzi o brak Z44 czy Cosmopolitka. Przyczyną jest brak PKiNu w kadrze. Przyzwyczaił on nas do swojej obecności w każdym zestawie warszawskich wieżowców i w każdej innej sytuacji, przynajmniej w moim odczuciu, panoramiczny kadr bez PKiNu jest pusty i niekompletny.
6172) Stara Praga. W kadrze spalone ruiny budynku z 1903 r., który powstał dla zakładów Leona Ogórkiewicza i Józefa Zagórskiego. Bydynek potraktowano "po warszawsku" czyli wyburzono całość i wzniesiono konstrukcję na nowo, w nowej technologi z kilkoma nowoczesnymi kondygnacjami więcej.
6173) WZW. Niemal każdy kadr panoramiczny z Ochoty to płynne przejście zabudowy Ochoty w wolską i śródmiejską. Jakoś z boku pozostają puste tereny przy Placu Zawiszy i Towarowej.
6174) U Kamedułów. Specyficzne miejsce, nietypowa enklawa, która zimową porą prezentuje się równie ciekawie co latem.
6175) Warszawskie kamienice. Bramy i podwórka kamienic Śródmieścia, Woli i Pragi. Zdziesiątkowane po wojnie dziś stanowią wyspy wśród nowszej, współczesnej zabudowy.
6176) Poniżej Starego Miasta. Staromiejskie kamienice stojące przy Rynku do najniższych nie należą, ale dopiero od strony skarpy ukazuje się prawdziwa różnica wysokości, która dodatkowo potęguje ich wysokość. Kadr z ul. Brzozowej, poniżej któej znajduje się kolejnych kilka kondygnacji zabudowy. Zatem różnica poziomów od poziomu Podzamcza po szczyty najwyższych kamienic to dobre kilkanaście kondygnacji.
6177) WZW. Targówek - jedno z kilku dużych osiedli jakie powstało na miejscu przedwojennej peryferyjnej zabudowy. Podobne klimaty możemy w dużym nasileniu oglądać na Szmulkach, Bródnie czy w poszczególnych rejonach Woli.
6178) WZW. Klasyczny widok z Pałacu Kultury i Nauki w kierunku wschodnim. Wschód to ta strona, ten widok, który najmniej się zmienia i najmniej będzie zmieniał w najbliższych latach. Mimo wielu nowych inwestycji to jednak północ, południe i przede wszystkim zachód będzie najintensywniej się zmieniał.
6179) Hala Mirowska. Elewacja zachodniej hali świeżo wyremontowana niemal lśni czystością. Szkoda tylko, że wraz z remontem elewacji nie zlikwidowano powojennej bieda przybudówki. Niestety warszawskie służby konserwatorskie wyznają zasadę, że zachowanie powojennej przybudówki będzie miało większą wartość i znaczenie, aniżeli przywrócenie oryginalnego kształtu hali.
6180) WZW. Północne rubieże Woli i Śródmieścia czyli okolice Ronda Babki Radosława. Teren z olbrzymim potencjałem. Teren na który inwestorzy nieśmiało wkraczają. Narazie jednak z tylko wstępnymi planami budowy min. kilku wieżowców.
↧