5821) Symbole Warszawy. Trudno o bardziej wyrazistą parę symboli tego miasta. Inna sprawa, że uchwycenie wieży zygmuntowskiej Zamku Królewskiej i Pałacu Kultury i Nauki w jednym kadrze nie jest takie proste, ale i nie niemożliwe, co widać na poniższym kadrze.
5822) Pomnik Chwała Saperom. W zasadzie jeden z trzech elementów składowych tego pomnika, bo obok widocznego w kadrze sapera wokół którego eksploduje mina w przejściu podziemnym pod Wisłostradą znajdziemy tablicę, a na cyplu przy wejściu do Portu Czerniakowskiego słup wbijany przez trzech saperów wbijany w dno rzeki.
5823) Ulica Łucka. Klimatyczna, na swój sposób zapomniana z licznymi reliktami dawnej Warszawy. Kilka podwórek to ostatnie ostańce dzikiego zachodu.
5824) WZW. Downtown. Czasy prehistoryczne. Co ciekawe w 2010 r. poniższy kadr jak i sam skład ówczesnego skyline wydawał nam się "czymś extra". Dziś po wybudowaniu Złotej 44 i Cosmopolitana z poniższego kadru wydaje się wypływać pustka, odczuwa się niekompletność...
5825) Hotel Bristol. Jednym słowem budynek klasa. Niemal w całości przeszklone witryny na parterze i pierwszym piętrze to element, którego najbardziej brak w obecnej Warszawie. Przed wojną to dziesiątki kamienic z witrynami łączącymi wnętrze z resztą ulicy.
5826) WZW. Miejsce, które już niedługo może stać się prawdziwym sercem śródmieścia. Zbieg 5 ulic: Chmielnej, Brackiej, Kruczej, Zgody i Szpitalnej. Jeszcze bez południowego narożnika między Kruczą, a Bracką, narożnika, którym będzie nowe skrzydło Domu Handlowego Smyk.
5827) WZW. Wola. Czyste. Obszar wzdłuż Kolejowej, Prądzyńskiego, Przyokopowej, Brylowskiej to jeden z dwóch "magicznych" obszarów Woli. Jednym słowem Czyste. Mieszanina przedwojennych ostańców, przedwojennych fabryk i zakładów, między którymi wybuduowano po wojnie osiedla i socjalistyczne fabryki. Dziś miejsca farbyk i kamienic zajmują nowe inwestycje biurowe i mieszkaniowe. Jednak duch przedwojennej peryferyjnej robotnizo-przemysłowej Woli wciąż jest tu wiecznie żywy.
5828) WZW. 100% miasta w mieście. Zabudowa na starych Górcach, która kaskadowo wzrasta od parterowego pawilonu (co ciekawe położonego w najbardziej reprezentacyjnej części osiedla) do kilkunastopiętrowej mieszkaniowej zabudowy późnego PRLu.
5829) Stare Miasto. Po prostu...
5830) WZWN. I rozpoznawalny szeroki kadr w kierunku północnym z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Miasto rozświetlone tysiącami świateł w wieczornej zimowej aurze, to jeden z niewielu powodów, za które zimę się kocha...
↧